Máme stálou nabídkou více jak 70 kychyňských linek skladem v Jindřichově Hradci.
Všechny linky zavezeme vlastní dopravou až k Vám domů a na spotřebiče Vám dáme záruku 3 měsíců!


Výhody a nevýhody bílé kuchyně

Přidáno 04. 03. 2019

Bílé kuchyně jsou oblíbené nejen v severských zemích nebo v Německu, ale stále více i u nás. Proč si vybrat právě bílou kuchyňskou linku a spotřebiče? Po přečtení našeho článku vám budou výhody bílé kuchyně jasné. Snad že, je bílá barva symbolem čistoty a elegance?

bila-kuchyne-2.PNG

Bílá kuchyně je pro jedny strašák, pro jiné sen. Barva, která nezestárne a ani nevyjde z módy je v kuchyních dosti rozporuplnou otázkou. Na jednu stranu navozuje pocit čistoty a klidu, což je pro prostory, kde se vaří a často i jí, vítané. Na druhou stranu je tu však strach ze složité údržby a čištění. Se sněhobílou kuchyní si do domu přinesete nezaměnitelnou atmosféru a čistotu.

V bílé barvě lze pořídit vysoce módní a minimalistické kuchyně, ale také ty z masivu, jenž díky nezvyklé barvě působí ještě monumentálněji. Bílá kuchyňská linka může působit ale chladně, což je také častým argumentem proti pořízení. Jak na to, aby i s tak výraznou barvou byla kuchyně útulná a příjemná? Nadčasový vzhled lze najít jak u sériově vyráběných kuchyní, tak u těch na zakázku. Bude jen stěží přehlédnutelná, proto si dejte na výběru záležet. Proč bílou linku pořizovat či raději zvolit některou ze střídmějších barev?

Výhody bílé kuchyně

Obecné kritérium lze brát, že linky jsou příliš drahé záležitosti na to, aby se měnily co pár let. Bílá je nadčasová a s pomocí jednoduchých triků se nikdy neomrzí.

Mnoho bílých kuchyňských linek vč. spotřebičů na www.pouzitekuchyne.cz a www.pouzitekuchyne.sk

Malé prostory opticky zvětší, protože její ceněnou vlastností je právě schopnost rozšiřování díky dobrému odrážení světla. Ve velkých kuchyních pak díky tomu budu působit vznešeně a elegantně.

Skvěle se kombinuje s barevným vybavením a díky tomu jí snadno vtisknete svůj styl a vytoužený charakter. Nic nezkazíte plastem ani přírodními materiály.

Právě estetická hodnota se cení nejvíce: nejčastěji v kombinaci s bílými kuchyněmi najdete příslovce jako elegantní, čistá, působivá...

Nevýhody bílé kuchyně

Podvědomě vás bude bílá barva nutit udržovat čistotu, a pokud vaříte často, případně každou chvíli chystáte svačiny dětem, pak toto nutkání příliš neoceníte.

Nevyvolává chuť k jídlu a pro svou strohost často působí chladně a nepohostinně. I když se to dá změnit, např. pořízením barevných doplňků.

Hlubší škrábance jsou výrazné, protože pod bílou vrstvou se zpravidla nachází tmavý podklad. A to už estetický dojem docela naruší.

Jak oživit bílou kuchyň:

Pokud ale přeci jen stále toužíte po bílé kuchyňské lince, jídelním stolu i židlích, pak je tu několik tipů, jak celou místnost oživit a vytvořit tak maximálně příjemné a pohodové místo. K bílé lince pořiďte barevnou pracovní desku. Hnědá, černá nebo s mramorovým dekorem zaručeně upoutá pozornost.  S deskou potom slaďte úchytky – ideálně robustní a zajímavé. Chlad naruší spotřebiče jiné, než bílé barvy. Nezapomeňte na barevné nádobí i doplňky. Textilní sedáky na židlích jsou ideální, stejně jako výrazné hodiny, květináče a květiny. Pokud u vás stále panují jisté obavy z bílé, pak existuje skvělý kompromis. Zvolte tu nejsvětlejší barvu dřeva, která taktéž působí elegantně a prosvětlí i ty nejtemnější místnosti.

Mějte přehled o aktuální nabídce kuchyní

Chci zasílat aktuální nabídku kuchyňských linek