Máme stálou nabídkou více jak 70 kychyňských linek skladem v Jindřichově Hradci.
Všechny linky zavezeme vlastní dopravou až k Vám domů a na spotřebiče Vám dáme záruku 3 měsíců!


Dobrou chuť, vybíráme jídelní stůl

Přidáno 04. 04. 2019

Centrem kuchyně se poslední dobou stává jídelní stůl. Výběr stolu už není jen o tom, jít do první prodejny s nábytkem a koupit dřevěnou desku na čtyřech nohách. Proto jsme připravili pár tipů, které vám pomohou vybrat ten správný stůl pro vaši rodinu.

Pokud stojíte před výběrem jídelního stolu, máte již zřejmě zabudovanou kuchyňskou linku včetně spotřebičů, nasvícený dům a položenou podlahu. Tyto kritéria (velikost jídelního koutu, barva kuchyňské linky, okna, světla a barva podlahy) by vám měla pomoci s výběrem vhodného jídelního stolu a také židlí.

Jídelní stůl již dávno není jen užitkovým kusem nábytku, nad jehož výběrem lze mávnout rukou. Moderní jídelní stoly se liší nejenom svým designem, ale i materiálovým zpracováním, rozměry, tvarem a v poslední době se stále častěji zohledňuje i bezpečnostní jakost jednotlivých modelů. Pojďme si tedy připomenout charakterové vlastnosti tohoto nábytku, z nichž je možné vybírat.

jidelni-stul-3.PNG

Vyberte vhodnou velikost

V první řadě přizpůsobte stůl velikosti místnosti. Kolem stolu je nutné mít dostatek volného prostoru k procházení a k odsouvání židlí. Velikost stolu se odvíjí i od počtu osob, které ho budou pravidelně využívat. Ideální je velikost lehce naddimenzovat a připravit se tak i na případné návštěvy. Pro pohodlné sezení by měl být stůl vysoký přibližně 70 - 80 cm.

Vyberte si tvar

Obdélníkový stůl je klasikou mezi stoly. Minimální velikost pro čtyřčlennou domácnost je alespoň 120 × 80 cm. V otevřeném prostoru se nebojte větších stolů, které perfektně oddělí jídelní kout od zbytku místnosti.
Čtvercový stůl je ideální pro jednu až dvě osoby. Vhodný rozměr je 80 × 80 cm. Čtvercový stůl se skvěle hodí do malých bytů.
Oválný jídelní stůl má jednu velkou výhodu. Nemá ostré hrany. Tuto výhodu ocení především rodiče malých dětí.
Kulatý jídelní stůl se hodí do větších prostorů či větších jídelních koutů. Nemusíte s ním řešit, kdo bude sedět v čele.

jidelni-stul-1.PNG

Zvolte materiál

Stůl se skládá z desky stolu a nohou. Materiál obou částí může být odlišný. Oba materiály by ale měly ladit nejen spolu, ale i se zbytkem interiéru.
Nejoblíbenějším materiálem desky stolu je dřevo. Dřevěný jídelní stůl navozuje příjemnou atmosféru a ještě příjemně voní.
Sklo je dalším oblíbeným materiálem. Často se kombinuje s kovem či dřevem. Sklo má značnou nevýhodu v tom, že na něm jde vidět každá nečistota či šmouha. Vybírat můžete z čirého i matného skla, vždy ale musí být kalené.
Lamino je cenově nejdostupnější. Velkou výhodou je jeho variabilita, na výběr je z nespočtu barev a dekorů. Je třeba si u něho dát ale pozor na hrany, nekvalitní by se mohly brzy začít odlamovat.

Nohy stolu jsou nejčastěji vyráběné z masivu, kovu a lamina.

Ať už bude stůl vyroben ze dřeva nebo skla, pokaždé je podstatné, aby se k němu vešla celá rodina. Design vašeho stolu můžete vždy vylepšit ubrusem nebo dekoracemi.

www.pouzitekuchyne.cz

Kontaktní telefon: 737 928 351

Mějte přehled o aktuální nabídce kuchyní

Chci zasílat aktuální nabídku kuchyňských linek