Máme stálou nabídkou více jak 70 kychyňských linek skladem v Jindřichově Hradci.
Všechny linky zavezeme vlastní dopravou až k Vám domů a na spotřebiče Vám dáme záruku 3 měsíců!


Myčka nádobí - dobrý pomocník v kuchyni

Přidáno 25. 01. 2019

Myčka nádobí je v dnešní době nedílnou součástí téměř každé domácnosti. Jaký názor na myčku nádobí máte vy? Máte ji ve své kuchyni? Pořizovací náklady snadno vykompenzuje úspora vody, energie a času.

První praktická myčka nádobí spatřila světlo světa již roku 1924. Tento vynález se postupně rozšiřoval, až se z něj stala neodmyslitelná součást moderních domácností. Myčky jsou velmi oblíbené nejen díky faktu, že ušetří mnoho času, který bychom strávily mytím nádobí, ale i pro svůj úsporný provoz. I starší modely spotřebují o padesát procent méně vody než pracnější ruční mytí. Uvažovat tedy o její koupi je více než vhodné, protože nám průměrná myčka nádobí v ceně pohybující se mezi desíti tisíci může ušetřit i několik tisíc ročně. Postupem času se tedy investice zcela jistě vyplatí.

3-mycky-nadobi.png

Výhody oproti běžnému mytí

Moderní myčka naše nádobí nejen umyje, ale také opláchne, vyleští a nakonec i vysuší. Vzhledem k chybějícímu kontaktu lidí při mytí v myčce má tento spotřebič několik nesporných výhod. Umožňuje použití vyšších teplot a větší koncentraci saponátu, než u běžného ručního mytí.

Jak pečovat o myčku nádobí

Průměrná životnost běžného spotřebiče se pohybuje okolo pěti až deseti let, avšak nic není jen tak. Pokud chceme dosáhnout co možná nejdelší doby funkčnosti myčky nádobí, pak je nutné zaměřit se na její pravidelnou údržbu. Základem úspěchu je spotřebič pravidelně čistit podle návodu na použití. Nejdůležitější je čistý filtr, který v případě zanesení může ucpat čerpadlo a myčku zcela vyřadit z provozu. Současné modely jsou velice sofistikované a mnoho problémů týkajících se jejich životnosti řeší bez naší pomoci. Například změkčení tvrdé vody, která by mechanismus brzy zlikvidovala, dnes zvládne prakticky jakákoliv myčka.

1-mycka.jpg

Myčky nádobí a nedostatek místa

Mnoho domácností se potýká s věčnou otázkou nedostatku místa v kuchyni, ale ani tento problém by v této době neměl být neřešitelný. Mimo klasické myčky standardních velikostí se totiž na trhu objevují také dva další druhy spotřebičů. Prvním druhem jsou modely užší o patnáct centimetrů schopné pojmout až devět sad nádobí. Druhou a také velmi skladnou variantou jsou myčky stolní s kapacitou o velikosti čtyř sad nádobí. Tyto výrazně levnější modely jsou stále mnohem úspornější než ruční mytí a také vhodné pro například pro použití v kancelářích.

Mýt, či nemýt nádobí v myčce?

To je otázka, která domácnosti rozděluje na dva zaryté tábory – jeden nedá na mytí nádobí v myčce dopustit, zatímco druhý podobný spotřebič z různých důvodů nevlastní a preferuje umývání nádobí ve dřezu. Diskutabilní jsou také úspory nákladů na vodu a elektřinu. Podívejte se na ně podrobněji.

Mytí nádobí v myčce

Berme v úvahu, že do jedné myčky nádobí se vejde průměrně 9 sad nádobí, na jeden cyklus mytí si myčka vezme přibližně 11 - 12 litrů vody. Mycí cyklus trvá přibližně 15 – 20 minut.

Mytí nádobí ve dřezu

Berme také v úvahu ruční mytí 9 sad nádobí. Při tomto mytí nádobí nám pod rukama proteče 17 – 40 litrů vody. Než umyjeme 9 sad nádobí zabere nám to přibližně 30 – 40 minut. Samozřejmě, že je možné vodu uspořit i při mytí nádobí ve dřezu. Záleží na stylu, jakým nádobí umýváme.

Při výběru myčky zvažte tyto náležitosti:

* velikost, rozměry
* finanční možnosti
* jak často bude myčka v provozu
* vybavení

Pokud si vyberete kuchyni od nás, poskytneme vám záruku na veškeré spotřebiče a také vám kuchyni dodáme naprosto čistou a připravenou k instalaci. V případě zájmu nás prosím kontaktujte.

Mějte přehled o aktuální nabídce kuchyní

Chci zasílat aktuální nabídku kuchyňských linek