Máme stálou nabídkou více jak 70 kychyňských linek skladem v Jindřichově Hradci.
Všechny linky zavezeme vlastní dopravou až k Vám domů a na spotřebiče Vám dáme záruku 3 měsíců!


Osvětlení kuchyně

Přidáno 13. 06. 2019

Jak máte osvětlenou kuchyni u vás doma? Máte raději přítmí nebo denní přirozené světlo? Každému vyhovuje něco jiného, ale jelikož se v kuchyni vaří a připravuje jídlo, měla by být kuchyně dostatečně nasvětlená. Pokud vás toto téma zajímá, přečtěte si náš článek: Jak vybrat osvětlení do kuchyně?

O krásné domácnosti a o ještě hezčí kuchyni sní asi každý z nás www.pouzitekuchyne.cz, především ženy nebo muži, kteří rádi vaří. Jako v obývacím pokoji nebo v ložnici se chcete cítit pohodově, tak i v kuchyni chcete mít co nejpřirozenější a příjemné světlo. V kuchyni je světlo důležité, protože je účelové. V kuchyni potřebujeme kvalitní osvětlení pro vaření a pro přípravu jídla, ale také pro stolování u jídelního stolu, kde trávíme čas s rodinou. Jaké světla tedy zvolit do kuchyně a jaké k jídelnímu stolu? Jak při výběru postupovat?

Hlavní centrální osvětlení

Pokud je vaše kuchyně malá, může postačit i jedno centrální stropní svítidlo. Doporučujeme vybrat nějaké designové a zajímavé, aby kuchyně nevypadala nudně a fádně. I menší místnost totiž můžete doslova rozzářit pomocí dobře zvoleného kuchyňského světla.

Bodová světla v kuchyni

Kuchyňskou linku můžete osvětlit i samostatnými světýlky, jako jsou bodová světla. Výhodou je přesné zaměření světla a možnost osvětlení jednotlivých míst či předmětů. Jejich dalším plusem je také to, že vypadají velmi efektně.

Osvětlení kuchyňské linky

Pod linku/ nad linku můžete umístit standardní podlouhlá svítidla, často mívají jako světelný zdroj úspornou zářivku, jsou tedy energeticky výhodná. Obsahují elektronický předřadník a ovládají se jednoduše pomocí vestavěného vypínače. Ještě šetrnější než úsporné světelné zdroje jsou svítidla s LED diodami. Jejich životnost je delší a světlo je rovnoměrné. Opět mají svůj vlastní vypínač a svítidla na sebe můžete i napojovat, takže snadno vytvoříte celý systém kvalitních svítidel pod linku/ nad linku. Prostor pod kuchyňskou linkou a pracovní plochu pro přípravu jídla můžete osvětlit i pomocí LED pásků. V dnešní době jsou velmi oblíbené. Jejich výhodou je vysoká variabilita, takže si můžete udělat osvětlení přesně podle svých požadavků a barev.

 osv-led.PNG

Světlo nad jídelním stolem

Osvětlení nad jídelní stůl vybírejte podle tvaru a velikosti plochy stolu. Ke kulatému stolu se hodí spíše závěsná svítidla s kruhovou základnou nebo do kruhu uspořádaná, ke stolu obdélníkového tvaru zase světlo podlouhlého tvaru. Světlo by mělo dopadat ideálně na celou plochu stolu, proto nevybírejte příliš malé svítidlo. Osvětlení by zároveň nemělo oslňovat sedící osoby u stolu.

Světlo nad barovým pultem

Barový pult doporučujeme osvětlit pomocí bodových zápustných svítidel. Můžete jimi osvítit samotnou kuchyňskou desku, odkládací prostor, ale i horní nebo spodní část barového pultu.

K barovému pultu se hodí i již zmiňované LED pásky, zvláště pak barevné.

osvetleni-kuchyne-nad-bar.PNG

Osvětlení skříněk

Skříňky samotné si také zaslouží osvětlení. Dokonce lze nasvětlit i úložný prostor ve skříňkách. Jednak se vám potřebné ingredience či hrnce budou lépe hledat a jednak například osvětlený vnitřní prostor skleněné vitríny vypadá opravdu moc pěkně.

Mějte přehled o aktuální nabídce kuchyní

Chci zasílat aktuální nabídku kuchyňských linek