Máme stálou nabídkou více jak 70 kychyňských linek skladem v Jindřichově Hradci.
Všechny linky zavezeme vlastní dopravou až k Vám domů a na spotřebiče Vám dáme záruku 3 měsíců!


Jak vybrat kávovar do kuchyně?

Přidáno 05. 02. 2019

Káva je jedním z nejoblíbenějších nápojů na světě. Většina z nás si kávu připravuje doma nebo v kanceláři. Pojďte si přečíst pár typů jak vybrat ten správný kávovar.

Mnoho z nás si nedovede ráno bez šálku dobré kávy představit. Chuť a vůni kávy si oblíbili lidé téměř na celém světě. Není proto divu, že i káva má svůj mezinárodní den. Věděli jste to? Den kávy připadá každý rok na 1. října.

Jak vybrat vhodný kávovar

Jestliže patříte mezi ty, kteří mají pozitivní vztah ke kávě a zvažují koupi kávovaru, máme pro vás několik rad, díky kterým při výběru kávovaru nešlápnete vedle. Šálek lahodného cappuccina, espressa či našlehaného latté se vám tak může stát příjemným každodenním rituálem. Kávu lze sice připravit i s pomocí rychlovarné konvice, ale tento způsob je dnes již spíše přežitkem. Kávovary vám ušetří čas a kvalita kávy bude o poznání jiná než u kávy přelité horkou vodou.

Kapslové kávovary

Tyto kompaktní přístroje se vyznačují zejména velmi jednoduchým ovládáním. Celý proces přípravy kávy spočívá pouze na vložení kapsle a stisknutí tlačítka. Jejich výhodou je kromě jednoduchého ovládání také velký výběr kávových a dalších nápojů. Některé zvládnou připravit například i čaj nebo kakao a využije je tak celá rodina. Mají poměrně nízkou pořizovací cenu, ale cena za 1 kapsli se pohybuje okolo 10 - 15 Kč, samotná káva tak nevyjde nejlevněji.

Jejich nevýhodou je také závislost na kapslích určité značky. Ty se mezi sebou nedají zaměňovat, proto je dobré prohlédnout si výběr kapslí ještě před koupí kávovaru.

Kapslové kávovary tak doporučujeme hlavně pro domácí použití nebo do menší kanceláře, kde je výhodou hlavně rychlost a jednoduchost ovládání. Pro časté použití nejsou příliš vhodné kvůli vyšší ceně za kapsli.
Pokud si vyberete kompaktní kapslový kávovar, bude se rozhodně hodit i do kuchyně z www.pouzitekuchyne.cz. Kapslové kávovary postavíte kamkoliv na kuchyňskou linku.

kavovary-kapslove-2x-do-clanku.PNG

Pákové kávovary

Příprava kávy v pákovém kávovaru má nejblíže k tomu, co vidíte v kavárně. Už z toho vám musí být jasné, že nejde o zcela jednoduchý ani rychlý proces. Výsledná chuť kávy tak nejvíce závisí na vaší šikovnosti. Jejich výhodou je poměrně nízká cena za jeden šálek a možnost připravit kávu přesně podle vaší chuti, navíc čerstvě namletou. Pořizovací cena pákového kávovaru je ale poměrně vysoká, musíte navíc přikoupit ještě samostatný mlýnek. Údržba a čištění takového přístroje také není nejjednodušší.

Pákové modely doporučujeme hlavně opravdovým fajnšmekrům, kteří si vychutnávají samotný rituál přípravy kávy a nejde jim o jednoduchost nebo rychlost.

pakove-kavovary-do-clanku-2x.PNG

Automatické kávovary

Automatické kávovary představují určitý kompromis mezi pákovými a kapslovými modely. Připravují kávu z čerstvě namletých kávových zrn, cena za šálek patří k nižším a pořizovací náklady na kávovar jsou naopak vyšší, jako je tomu u pákových modelů. Shodně s kapslovými ovšem zvládnou připravit kávu stiskem jednoho tlačítka, tedy snadno, rychle a bez námahy. Automatické kávovary totiž mají kávová zrna již v zásobníku, po stisku tlačítka tak kávu namelou, upěchují a spaří, některé modely zvládnou automaticky našlehat i mléčnou pěnu.

Hodí se hlavně na častější pití kávy, jde v podstatě o ideální modely do kanceláře nebo pro náročnější milovníky kávy, kteří ale nemají čas procházet celým procesem její přípravy s pákovým modelem.
V současné době jsou automatické kávovary nejběžněji pořizovaným kávovarem jak do domácnosti, tak do kanceláře. Až si pořídíte nový kávovar, pořiďte si i nejlevnější kuchyňskou linku za naší nabídky www.pouzitekuchyne.cz

kavovar-automaticky-2x-dat-do-clanku.PNG

Mějte přehled o aktuální nabídce kuchyní

Chci zasílat aktuální nabídku kuchyňských linek