Máme stálou nabídkou více jak 70 kychyňských linek skladem v Jindřichově Hradci.
Všechny linky zavezeme vlastní dopravou až k Vám domů a na spotřebiče Vám dáme záruku 3 měsíců!


Posaďte se, prosím!

Přidáno 24. 04. 2019

Podle čeho vybrat židle k jídelnímu stolu? Na co si dát pozor? Sezením u stolu denně strávíme relativně dlouhou dobu, kupovat proto židle jen na základě vzhledu by nebylo ideální. Tak, aby se vám na nich dobře sedělo, je třeba zohlednit několik parametrů. Nestačí, když se budete řídit jen podle velikosti místnosti či jídelního koutu, vhodné je přihlédnout i k velikosti a typu stolu.

zidle-1.PNG

• Pokud je váš stůl vysoký 75 cm, pak by měla mít židle sedák ve výšce 45 cm. Tím docílíte správné polohy nohou. Kolena mají při sezení svírat pravý úhel. Chodidlo se má po celou dobu sezení dotýkat celou plochou podlahy.

• Šířka sedáku by měla mít minimálně 45 cm. Každopádně ze zkušeností víme, že čím širší sedák židle má, je pohodlnější a rozhodně tím nic nezkazíte.

• Pokud vybíráte jídelní židle s područkami či opěrkami změřte pečlivě výšku stolu, aby se vám židle s područkami vešli pod stůl při zasunutí.

• Optimální úhel mezi opěrkou a sedákem je 95°. Výška opěrky by pak neměla být nižší než pod úroveň lopatek.

zidle-2.PNG

Jídelní židle x prostor

V menším jídelním koutě rozhodně vypadají lépe menší a lehčí židle. Také jídelní židle s nižší opěrkou neubírají opticky zbytečně tolik prostor. Skvělou volbou jsou židle, které lze stohovat či skládací židle. Do malých jídelních koutů se také skvěle hodí průhledné plastové židle, které prostoru dodají vzdušnost. Do větších prostor se nemusíte bát sáhnout po masivnějších židlích. Skvěle se budou vyjímat židle s vysokým opěradlem či područkami.

zidle-3.PNG

Jídelní židle x materiál

• Žhavým trendem jsou zajisté židle z masivu. U nich si určitě ohlídejte nosnost, aby se po čase nerozviklaly. Tomu můžete předejít i tím, že si koupíte židle, které mají nožní spoje. Do módy se opět vrací židle z ohýbaného bukového dřeva, tzv. thonetky.

• Do moderního stylu se perfektně hodí židle z plastu, kovu, či jejich kombinace. Oba materiály jsou velmi snadné na údržbu, což je ohromná výhoda.

• Celočalouněné židle opět získávají na popularitě. Jsou pohodlné a skvěle se hodí hlavně do velkých prostor. Při výběru takové židle dbejte na to, aby byl materiál snadno omyvatelný. Pohodlným řešením tohoto problému jsou pak židle s odnímatelným potahem.

zidle-4.PNG

Mějte přehled o aktuální nabídce kuchyní

Chci zasílat aktuální nabídku kuchyňských linek