Máme stálou nabídkou více jak 70 kychyňských linek skladem v Jindřichově Hradci.
Všechny linky zavezeme vlastní dopravou až k Vám domů a na spotřebiče Vám dáme záruku 3 měsíců!


Druhy materiálů v kuchyni

Přidáno 01. 11. 2019

Každý z nás si pod použitím pojmu „kuchyně" představuje úplně něco jiného. Představíte si také klasickou bílou, šedou nebo dřevěnou kuchyni se stříbrným sporákem a na zdi bílé nebo zdobené obkladové dlaždičky? Pokud ano, v tomto článku vás vyvedeme z omylu. Nabídneme vám malý přehled speciálních materiálů, ze kterých se dá v dnešní době stavět a vyrábět. Materiály, které se v kuchyních stávají trendy.

Že kuchyně nemusí být jen ze dřeva? Každý zná a doma má zřejmě klasickou kuchyňskou linku z dřevěného korpusu nebo masivu. K němu pak pěkný nerezový dřez a digestoř. Víte ale, že existují další materiály, ze kterých se může kuchyňská linka a ostatní komponenty vyrobit? Pokud ne, tak vám nabízíme přehled speciálních materiálů, které se v kuchyních užívají a dá se z nich stavět a vyrábět.

Co si představit pod pojmem „speciální materiály" do kuchyně? Každý běžný spotřebitel ví, že kuchyňské linky se vyrábí především a převážně ze dřeva a do nich se montují nerezové dřezy. Ovšem speciální materiály v kuchyni mohou být definovány i jako nedřevěné. Jsou to ty, co nejsou ze dřeva. Patří mezi ně hlavně kovy, kameny, sklo, plasty nebo slitiny.

Nerezová kuchyně

Samotné železo se v kuchyni moc neobjevuje, spíš jen v podobě šroubů a jiných spojovacích materiálů. Železo je v kuchyni nestálé a podléhá vlivům tepla, chladu a vlhka, koroduje a to je v kuchyni nežádoucí. Do kuchyně spíše doporučujeme nerezovou ocel, která je stálá. Ovšem je náchylná k poškrábání povrchu. Pokud ale preferujete styl čisté kuchyně na způsob „chirurgického sálu", proč ne. Nerez se používá na pracovní plochy kuchyně, těla linek i dřezy a obklady. Výhodami této kuchyně je jednoduché čištění hladkých povrchů, vysoká odolnost vůči korozi a vysokým teplotám. Nerez je považován za univerzální a cenově dostupný materiál. Mezi další používané kovové slitiny můžeme zařadit bronz, měď a cín, mosaz nebo třeba hliník. Doporučujeme spíše jen na doplňky do kuchyně.


Bez plastů se neobejdeme

Současná doba plastům fandí. Také máte doma teflonovou pánev? Dnes už se bez plastů zřejmě neobejdeme. Nádoby, mísy, míchadla a kuchyňské náčiní, to vše máte zřejmě i vy z plastu. Nejznámějšími plasty jsou např. vinylové, polyamidy, polyestery, aminoplasty, teflon atd. Stejně tak i silikon nalézá v kuchyních velké uplatnění. Používá se na nejrůznější kuchyňské pomůcky, ale i na povrchy. Je zdravotně nezávadný a dobře omyvatelný.


Barevné nebo čiré sklo

Sklo použitelné v kuchyni musí splňovat přísné podmínky a zejména tu podmínku o nerozbitnosti. Jde o tzv. tvrzené sklo. Sklo v kuchyni najdeme třeba na sklokeramické varné desce nebo u dvířek kuchyňských linek a na pracovních deskách. Sklo využité v kuchyni může být čiré, ale i jinak různě zbarvené.


Kámen, žula, mramor

Kdo by nechtěl mramorovou kuchyni? Nejen obložení, ale také pracovní desku, dřez a všechno ostatní. Kámen je prostě hit. Kámen je dekorativní, elegantní a působí luxusně. Pracovní desky mají výhodu, jsou beze spár a jsou lesklé, leštěné. Co kus to originál a druhů barev je nekonečně.

mramorova-kuchyne.PNG

Mějte přehled o aktuální nabídce kuchyní

Chci zasílat aktuální nabídku kuchyňských linek