Máme stálou nabídkou více jak 70 kychyňských linek skladem v Jindřichově Hradci.
Všechny linky zavezeme vlastní dopravou až k Vám domů a na spotřebiče Vám dáme záruku 3 měsíců!


Triky pro malou kuchyni

Přidáno 27. 08. 2019

Víme, jak správně zařídit malou kuchyni. Tak, aby se do ní vešlo vše, co si přejete a co potřebujete. Nedělejte chyby, které už před Vámi udělali jiní. Nekopírujte dispozici staré kuchyně. Dnešní doba přináší mnoho výhodnějších řešení. Přečtěte si náš článek.

Největší chybou při rekonstrukci kuchyní je kopírovat stávající dispozice kuchyně s jejími klady, ale i zápory. Nejobtížnější bývá řešení právě malé kuchyně. Kdy do jednoho velmi malého prostoru, potřebujete umístit veškeré potřebné spotřebiče a využít každý volný roh na uskladnění potravin nebo na police na nádobí. Přinášíme proto některé praktické tipy.

1) Začneme od spodu – podlaha v kuchyni

Ideální je položit do celého bytu stejnou podlahu, protože se prostory opticky spojí a zvětší. Pokud již v ostatních místnostech podlahu máte, stačí napojit např. podlahu na chodbě a v kuchyni, nebo v obýváku a v kuchyni. Při použití dřevěných, laminátových či jiných podlah se vzorem dřeva lze využít trik, kdy dlouhé linie opticky prodlužují místnost.

2) Barvy na stěnách

Odlišnou výmalbou stěn a stropů lze dosáhnout dojmu vyšší a širší nebo opticky delší místnosti. Trik je v tom, že dvě tmavší stěny naproti sobě místnost prodlouží. Strop světlejší než stěny v kuchyni, ji protáhne do výšky. Prostor otevřou i dvě různé barvy na stěnách vedle sebe.

3) Spojte kuchyni a obývací pokoj

V dnešní době je moderním trendem spojený obývací pokoj s kuchyní i s jídelním koutem. Při rekonstrukci bytu často stačí vybourat příčka mezi kuchyní a obývákem a získáte větší prostor na zařizování. Kuchyňské skříňky pak můžou volně přecházet v nábytek v obýváku. Celý obytný prostor bude působit větším dojmem.

4) Do kuchyně patří světlé barvy

Do kuchyně rozhodně patří světlé barvy. Vhodné jsou světlé odstíny dřeva a jemnější pastelové tóny barev. Oblíbenou barvou předních ploch je lesklá bílá nebo šedá varianta. Čím světlejší barvy vyberete, tím více bude vaše kuchyně projasněná a opticky větší. Bílá i šedá však může na někoho působit chladně. Proto zvolte barevné kuchyňské doplňky a dekoraci, nebo nechte vymalovat některou ze stěn barevně.

5) Vestavné kuchyňské spotřebiče

Moderní kuchyňské linky se osazují vestavnými spotřebiči, snad s výjimkou amerických chladniček. Pro úsporu místa doporučujeme multifunkční troubu kombinovanou s mikrovlnkou. Odsavač par se používá většinou vestavěný do skříňky, takže lze využít jako další odkládací prostor.

6) Úložné prostory

Aby byla kuchyň praktická, nezapomeňte se zamyslet nad členěním úložných prostor. U spodních skříněk jsou lepší výsuvné police. Důležité je dát si pozor na kvalitu použitého kování. U horních skříněk stoupá zájem o výklopný systém otevírání.

7) Výběr mycího dřezu

Důležitý je výběr mycího dřezu a volba odkapávací plochy. Mezi dřezem a varnou plochou by mělo být minimálně 60 centimetrů. Rozměr dřezu je vhodné volit, tak jak vám vyhovuje a aby zapadal do celkového konceptu kuchyně. Některé dřezy lze překrýt přídavnou deskou, kterou pak můžete použít jako další pracovní plochu.

8) Jídelní prostor v kuchyni

Potřebujete mít v malé kuchyni i jídelní kout? Pokud se vám vejde, můžete použít klasický jídelní stůl. Jako další varianta se nabízí sklopný stolek. Stolovat můžete i u barového pultu, který navazuje na kuchyňskou linku.

9) Tvary kuchyňských linek

Ideálním tvarem kuchyňské linky je rovná, která je umístěna naproti oknu na zdi. Další oblíbenou variantou může být do tvaru „L", která se hodí do jakéhokoliv prostoru.

10) Na co se posadíte?

Posledním bodem jsou židle, které se hodí do malých kuchyní. Vhodnou volbou jsou k barovým pultům barové židle. Většinou jsou ale bez opěradla. Pokud se vám do kuchyně v malém bytě vejde jídelní stůl, pak je zajisté lepší volit odstíny židlí ve světlých barvách dřeva nebo třeba bílé.

mala-kuchyne.PNG

Mějte přehled o aktuální nabídce kuchyní

Chci zasílat aktuální nabídku kuchyňských linek